Silkroad Online Global Web Sitesi

Silkroad Online Hakkında Herşey
 
AnasayfaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 100 LvL'ın Tüm Buildleri.........

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
EviLFrozen
Administrateur
Administrateur
avatar

Cinsiyet : Erkek
Mesaj Sayısı : 42
Tecrübe Puanı : 141
Doğum tarihi : 26/10/92
Kayıt tarihi : 13/02/10
Yaş : 26
Nerden : Silkroad

MesajKonu: 100 LvL'ın Tüm Buildleri.........   Ptsi Şub. 15, 2010 1:33 pm

Konudakiler:
A.)Skiller(Açıklamalı):
1.)Weapon:

a.)Bicheon
b.)Heuksal
c.)Pacheon

2.)Force:
a.)Cold
b.)Lighting
c.)Fire
ç.)Force

B.)Yapılandırmalar:
1.)Full Int Nuker:
a.)Light-Cold-Fire 100
b.)Light-Cold-Bicheon 100
c.)Fire-Cold-Bicheon 100
ç.)Fire100-Bicheon100-Light52-Cold48

2.)Hybrid Int:
a.)Light-Cold-Heuksal 100
b.)Fire-Cold-Heuksal 100
c.)Fire100-Heuksal100-Light52-Cold48

3.)Full Str:
Glavier:
a.)Heuksal-Fire-Light 100
b.)Heuksal-Fire-Cold 100
c.)Heuksal100-Fire100-Light80-Cold20

Blader:
a.)Bicheon-Fire-Light 100
b.)Bicheon-Fire-Cold 100
c.)Bicheon100-Fire100-Light80-Cold20

Bower:
a.)Pacheon-Fire-Light 100
b.)Pacheon-Fire-Cold 100
c.)Pacheon100-Fire100-Light80-Cold20

4.)Dual Weapon:
Full Str:
a.)Bicheon-Heuksal-Fire 100
b.)Pacheon-Bicheon-Fire 100
c.)Heuksal-Pacheon-Fire 100

Full Int:
a.)Heuksal-Bicheon-Cold 100

5.)Force Char:
Full Str:
a.)Pacheon-Fire-Force 100
b.)Bicheon-Fire-Force 100
c.)Heuksal-Fire-Force 100
Full Int:
a.)Light-Cold-Force 100
b.)Fire-Cold-Force 100
c.)Bicheon-Cold-Force 100

C.)Build'lerin Hp ve Mp Miktarlar:
a.)Full Str Char'ın Hp ve Mp'si
b.)Full Int Char'ın Hp ve Mp'si
c.)9.1 Hybrid Int Char'ın Hp ve Mp'si
ç.)8.1 Hybrid Int Char'ın Hp ve Mp'si
d.)4.1 Hybrid Int Char'ın Hp ve Mp'si

Ç.)Skiller İçin Gerekli Olan Sp Miktarları:
a.)Bicheon(Tablo1 ve Tablo2)
b.)Heuksal(Tablo1 ve Tablo2)
c.)Pacheon
ç.)Cold(Tablo1 ve Tablo2)
d.)Lighting(Tablo1 ve Tablo2)
e.)Fire(Tablo1,Tablo2 ve Tablo3)
f.)Force

----------------------------------------------------------------------------------

A.)Skiller:
Yapılandırmaları anlatmaya başlamadan ilk önce bi skilleri tanıyalım;

1.)Weapon:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]a.)Bicheon:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]1.)Smashing Series : Comboyu tamamlayıcı bir skill diyebiliriz.Blade Force ve Combodan sonra ölmeyen yaratıklarda kullanılabilir.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]2.)Chain Sword Attack Series :Combo skillimizdir. 73den sonra verdiği debufflarla pvp de çok büyük bi üstünlük sağlar.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]3.)Shield Technique Series :Fiziksel hasarı % olarak düşüren ve block değerini % olarak arttıran bir skilldir. 1. ve 3. yani 15snlık phy defans veren skillerin açılması yeterli olur.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]4.)Blade Force Series :Uzakdan atış yapabilen bi skilldir. Kasarken mob çekme özelliğiyle büyük yarar sağlar.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.][Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]5-6.)Hidden Blade Serries-Killing Heaven Blade Series :Hidden; knock down yani yere düşürme skillidir.%50 düşürme olasılığı vardır. Killing ise hidden'ın tamamlıyıcı skillidir yani batırma skilldir.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]7.)Sword Dance Series : Blade Force Seriesin alan etkisi yapan hali diyebiliriz. Blade Force gibi bu skillide mob cekmede kullanabiliriz.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]8.)Bicheon Force Series : 90 LvL la birlikte gelen ve 20 lvl da açılmaya başlayan bladerlar için gercekten iyi bir skilldir.Bu buffı basdığımızda bladerımızn phy defansını alır ve onun yerine phy attacka ekler.Bölece defansmız azalırken attackımız artar.Kısaca aynı Full Str Glavier gibi oluruz.Bladerlar içindir.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]9.)Shield Protection Series (Passive) :Her 10 LvL da bi uplanır. Br verme oranı uplandıkca artar.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]b.)Heuksal

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]1.)Annihilating Blade Series : Heuksal'ın ilk skillidir.İşimize fazla yaramayan bi skill olmasına rağmen hızlı vurşuyla tamamlayıcı bi skill olarak kullanılabilir. Ayrıca %35 damage reduce vererek skillimiz yüksek bi damage de verebilir.Ve vurşumuzu yaptığımz bir moobun arkasnda bir moob daha varsa onada vurma özelliği vardır(Penetrations).Bana göre açılması gerekmez.
[img][Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]2.)Fanning Spear Series :[/size] 15sn kullanılabilen bir skilldir. 15 sn kullanılmasına karşın 45 sn gibi 3 katı büyük bi sürecde dolması beklenir. 2 seceneğe ayrılan skill ister mag defans(1nci-3ncü-5nci kitap) isterseniz mag attack'a karşı block verme(2nci ve 4ncü kitap) olarak kullanablirsinz.1nci kitapda açılan ve verdiği mag defansla dudak uçurtan bu skilli intlere karşı gercekten çok büyük bir avantajdır.Bunun yanı sıra 2nci kitapdan başlayan block veren buffı ise her up yaptığınzda belli bi orana göre block verir(ilk başda %10 la başlıo).Açılması gereken bi skilldir.Bana göre 1nci-3ncü ve 5nci kitaplar açılsa yeterli olur.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]3.)Heuksal Spear Series : Bu saldırının ilk başlarda ilk 3 skillinde fazla bi özellik olmamasına rağmen verdiği damage ler gercekten iyidr. İlk başdaki 3 saldırnn sadece yanındaki 3 mooba da vurma özelliği varken 4ncü ve 5nci skillerinde ek olarak birde dull özelliği eklenio.Gercekten bu skillin vuruşu, verdiği dull glavierların favori skilli olabilir. Dull skillinin özellklerine gelirsek dull skili 20 saniye boyunca rakibimizin yavaş hareket etmesini sağlar. Ve 2 skill vurcağı sırada sadece 1 skill vurablir.Kesnlkle açılmalıdır.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]4.)Soul Departs Spear Series :Soul departs spear serisi gercekten en çok kullancağımız ve en çok sevceğimiz skilldir. Verdiği stun sayesinde rakibimzn 5 saniye hareket edememesini sağlar.2 kitapdaki 1 li olarak vurrken dier 2 kitabndaki vurşlar 2li olarak yapar. Heuksal Spear Series de dediğim gibi kesnlikle açmamız gereken bir skilldir.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]5.)Ghost Spear Attack Series : Belli bi alana kadar vurdumuz alan saldırısıdır.Yanındaki 5 moob a daha vurma özelliği vardır. 1nci kitabında başka bi özellik vermemesine rağmen yinede güçlü damage veren bi skilldir.Ama 41 lvldan sonra açılan 2nci kitapla beraber %35 knock back vermeye başlar.Knock back dediğimiz özellk rakibmize vurdumuzda rakibimizi itmeyi sağlar.Her 4 kitapda açılan ghost spear serisinde her vuruşun ayrı bi rengi vardr.Örnek: 1nci kitapdaki turuncumsu bi renk çıkartrken 85 lvlda açılan 4ncü kitapdaki vurşumuz beyaz mavi karşımı bi renk çıkartır.Kesinlikle açılması gerekir.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]6.)Chain Spear Attack Series :Bu skiller heuksalın combolarıdır.Gereksiz bi skilldir diyebilirim.Çok uzun sürede vuruşu tamamlayan bu skiller fazla bi damage ve özellk vermemesi nedenyle açılmaması gereken bi skilldir.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]7.)Flying Dragon Spear Series : Mızrak atma skillimizdir.Penetratiosn özelliği ile arka arkaya duran 3 mooba birlikte vurabilirsiniz.Bu skill genelde ilk skill olarak kullanlr. Bunun nedeni moobları çekmek içindir. Ama dolum süresi fazla olduğundan biraz beklememiz gerekir. Bu saldrnn yerine lighting deki lion shout saldrsı hem moobu çekmemize hemde hemen dolduğu için hızlı kasmamıza yarar.Full Str Charlar için açılması gereken bir skilldir.Int charların açması gerekmez.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]8.)Cheolsam Force Series (Passive) :10 LvL da bir up yapabildiğimiz bu pasif buff her up yapdığımızda belli miktar hp verir ve her up yapdığımızda verdiği hp miktarı artar. Kesnlkle açılması gerekir.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]c.)Pacheon:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]1.)Anti Devil Bow Series : Yüksek crt verebilen bi skilldir.Vazgecilmez skillerdendir.Crt 15den Crt 40 özelliğine kadar çıkabilir.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]2.)Arrow Combo Attack Series : Adındanda belli olduğu gibi ard arda ok atabildiğimiz combodur.ilk 3 kitap fazla bi işimize yaramaz. Ama son 2si 5li ve 6lı combo knock back vermesiyle çok işimize yarıcak bi skilldir.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]3.)Hawk Trainig Series : 1nci ve 3ncüsü attack ration verir, 2nci ve 4ncüsü phy attack verir. Benim tercihim 1.-3. dür. Nedeni kasarken zaten gidene kadar kuş mob yatıyo ayrıca pvp de attack rating daha cok işimize yarar.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]4.)Autumn Wind Arrow Series :Gitgide her kitabında attack yüzdesi artan bir skilldir.Penetration sayesinde etrafdakilerde vurma özelliğine sahipdir.Açılması gerekmez.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]5.)Break Heaven Arrow Series :Diğer adıyla Soul Arrow Skillimizdir. Attack mesafemizi belli bi miktar artıran buffımızdır. Özellikle unique de çok işimize yarar.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]6.)Explosion Arrow Series : Yüksek damage veren bi skillimizdir.Attack ratting,Front Range Radius ve Darkness Status(91 lvl da açılanda) gibi özelliklere sahipdir.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]7.)Strong Bow Series : Bowun en iyi skilli diyebilceğim bi skilldir.Son 2 kitabda crt10-15,shot range 4.00m-5.00m ve stun 9lvl-10lvl gibi müthiş özelliklere sahipdir.Vazgeçilmez bi skill diyebiliriz.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]8.)Mind Bow Series :Yüzde olarak da fazla güçlü olmayan bi skilldir.Surrounding Range Radius sayesinde belli bir alana vurma kapasitesine sahipdir.Açılması gerekmez.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]9.)Mind Concentration Series(Passive): Her 10 LvL da up yapabilceğimiz attack ratting veren pacheonun passif skillidir.


2.)Force

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]a.)Cold:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]1.)Cold Force Series :Imbuemizdir(bizim dilimizde el yakması).Fire ve Lightinge göre en az mag damage'e sahip olan imbuedir.Frostbite ve freeze gibi etkilerle rakibi durdurup yavaşlatır.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]2.)Frost Guard Series : Phy Defans buffıdır.Pasif skillinden gelen phy defansla iyi bi ikili oluştururlar.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]3.)Cold Wawe Attack Series : Nukeyi andıran bi skilldir, tek farkı attack skilli değildir.Sadece rakibi dondurmaya ve yavaşlatmaya yarar.Gereksizdir.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]4.)Frost Wall Series : Fire wall'ın tersi diyebiliriz. Str attacklara karşı bi duvar örer. Ve kendini hpnizden bi ekslme olmaz attack duvara gelir.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]5.)Frost Nova Series : Cold Wawe Attack Series'le aynı etkiye sahipdir. Sadece görünüş ve etki bakımından(daha güçlü) farklıdır.Gereksizdir.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]6.)Snow Storm Series : Cold nukeleridir.Fire ve Lightinge oranla daha az bi mag attacka sahipdir.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]7.)Snow Shield Series : Gelen attackları belli miktarının hp yerine mpden gitmesi sağlar. Int charların cold secmesinin tek nedeni diyebiliriz.Strler içinde yararlı bi skilldir.%30 oranını geçmemek koşuluyla.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]8.)Cold Armor Series(Passive) :Belli bi miktar phy defans verir. Her an 10 lvl da bir uplanır. Buff değildir charda hep kalır.


[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]b.)Lighting:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]1.)Thunder Force Series : İmbuemizdir(bizim dilimizde el yakmamızdır).Fire göre daha az, colda göre daha fazla attack a sahipdir.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]2.)Piercing Force Series :Belli bi miktar % olarak mag attack veren buffımızdır.Verdiği iyi %'yle int charlar için çok yararlı bi skilldir.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]3.)Wind Walk: Hızlı koşma skillimizdir.Herkesin lightı seçmesinin en büyük nedeni diyebiliriz.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]4.)Lion Shot Series : Hızlı vurmasıyla ve kolay geri dolmasıyla yararlı bi skilldir.Intler icin nuke ardından tamamlıyıcı bi skilldir.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]5.)Concentration Series :Parry ratio veren buffmızdır.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]6.)Thunderbolt Force Series : Lighting nukeleridir. Fire a göre az, Cold a göre daha fazla attack a sahipdir.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]7.)Heaven's Force Series :Her 10 LvL da bir uplanır. Parry ratio verir.


[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]c.)Fire:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]1.)Fire Force Series: Imbue skillidir(bizim dilimizde el yakmas skillidir).Lightinge ve Colda göre en fazla damage veren imbuedir.Ek olarak burn vererek rakibin canını yavaş yavaş azaltır.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]2.)Fire Shield Series:Herkese göre gereksiz gibi gelsede çok işimize yarayan bi skilldir.Bizi gelebilcek olan freeze,shock,burn gibi etkilerden korur. Sadece shieldla basılabilir.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]3.)Flame Body Series : Phy attack veren bi buffdır. Full Strlerin çok işine yarayacak bi buffda diyebilirz. Verdiği phy attack yüzdesiyle vuşlarımızın artmasını sağlar pasfinde verdiği phy attackla gercekten iyi bir ikili olurlar.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]4.)Fire Protection Series : Mag defans veren buffdır.4ncü kitapda verdiği çok yüksek mag defansla int characterlere karşı dayanıklı olmamızı sağlar.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]5.)Fire Wall Series : Adı üstünde mag attacklara karşı bi duvar örer. Ve rakibin mag attackı size değil duvara gelerek hpnizin aynı kalmasını sağlar.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]6.)Flame Wawe Series : Nukelerdir.Lightinge ve Cold a göre daha çok nuke ye sahipdir fire. Ve en güçlü nukeler diyebiliriz.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]7.)Fire Combustion: Eu charların invsiable skillini belli bi alan içinde etkisiz hale getirmeyi sağlar. Yani görünmez olan bi charın o alan içinde görünmesini sağlar(sadece kendimiz görebiliriz). Ama artık media.pk2 dosyası sayesinde bu skille ihtiyacımız yokdur.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]8.)Flame Devil Force Series (Passive) :Fire'ın pasif skillidir.İlk başda %1 gibi küçük bi phy attack versede her up yapdıımızda +%1 eklenr ve 100 lvl olduğunda %10 phy attack veren bi pasif olur.


[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]ç.)Force:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]1.)Sealf Heal:Kendimize hp basmaya yarar.Gereksizdir.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]2.)Force Cure Series: 2 tane bad status(burn freeze vs vs) silmemizi sağlar.Gereksizdir.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]3.)Cure Theraphy Series : 20 metre alandaki ptdeki 8 kişinin bad statuslarını(freeze,burn,frostbite,shock,dull gibi) silmeye yarar.Açılmalıdır.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]4.)Heal Series:Sectiğin kişiye healler(hp verir). Kendimizede verebiliriz.Gerekmez.Cleric gibi heal verebilen charlar varken.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]5.)Rebirth Art Series : Res skillidir. Ölen kişileri kaldırmayı sağlar.İsteğe göre açılabilir.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]6.)Natural Therapy Series : İçini geçdiğimizde hp ve mp mizin hızlı dolmasını sağlar ve agresive general moblarn saldırmamasını sağlar.İsteğe göre açılabilir.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]]7.)Vital Spot Attack Series :Force u açmamızın asıl amacı bu skillerdir.Kısaca;
-Vital Spot Muscle : Rakibin parry ratiosunu düşürür.
-Vital Spot Spirit : Rakibin attack ratingini düşürür.
-Vital Spot Body : Rakibin phy defansını düşürür.
-Vital Spot Mind : Rakibin mag defansını düşürür.
-Vital Spot Zero : Rakibin phy ve mag attackını düşürür.
-Vital Spot Brain : Rakibin phy ve mag defansını düşürür. Body ve Mind'in birleşmiş hali.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]8.)Force Increasing Series (Passive) : Her 10 LvL da bir uplanır.Her uplandığında biraz daha fazla mp ye sahip olmamızı sağlar.B.)Yapılandırmalar:

1.)Full Int Nuker:
Nuker Charlar diğer adıyla ch buildinin attack delisi ve ölümcül charlarıdır.Hızlı kasar,hızlı öldürür ve hızlı ölürler.Çoğu kişinin tercih ettiği bir char türüdür.Nuker Char yapılandırmaları;

a.)Light-Cold-Fire 100:
Tamamıyla attack charıdır.Nukerlerin en ölümcül türüdür diyebiliriz.Fire-Light-Cold olduğundan hem attack hem defans hemde hız bakımdan güçlü charlardır.Weapon Skilleri açık olmadığından pvp de yetersiz kalabilir.Kıyafet seçimi olarak 90 colddan phy defans 90 firedan mag defans aldığı için dengededir.Denge de olduğu protectoru tercih edebiliriz.

Skiller:

Fire:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Light:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


Cold:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]b.)Light-Cold-Bicheon 100:
Weapon ve Nuke saldırılarıyla pvpde sağlam bir char olur.Benim tercih ettiğim Full Int Nuker yapılandırması budur.Kıyafet seçimi olarak 90 cold verdiğimizden ve shielddaki defanslarıda saydığımızda garment giymek daha mantıklı olur.

Skiller:

Light:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Cold:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Bicheon:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
c.)Fire-Cold-Bicheon 100:
Light vermediğimiz yavaş kasan bir chardır.Ayrıca mag buff ve parry ratio gibi önemli bufflara sahip olmayan bir yapılandırmadır.Tercih etmediğim bir build diyebiliriz.Kıyafet seçimi olarak Fire 90 oluğundan protector seçebiliriz.Ama Light açık olmadığından ve hızlı kassın diyenler garment olarak %20 daha fazla hızlı koşabilirler.

Skiller:

Fire:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Cold:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Bicheon:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


ç.)Fire100-Bicheon100-Light52-Cold48:
Charımda bunların hepsini istiyorum diyenler için bu yapılandırma en uygunudur.Hybrid için daha iyi olsada Full Intdede kullanabilceğimiz bir yapılandırmadır.Kıyafet seçimi coldun az olduğundan protecotr olarak seçilebilir.

Skiller:

Fire:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Bicheon:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Light:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Cold:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]2.)Hybrid Int:
Int charlar gibi attacka, Str charlar gibi hp ye ve defansa sahip bir yapılandırmadır.Hem Int char gibi hızlı kasmak hemde str char gibi ölmemek istiyorum diyenler için uygun olan bir yapılandırmadır.Bazılarınız içinden ya Int char gibi ölür,Str char gibi yavaş kasarsa diyenler olabilir^^.Ondan dolayı sro'yu iyi bilen ve anlıyan kişiler tarafından kullanılınca Hybrid Char'ın gücünü görebilirsiniz.Hybrid char türleri;

a.)Light-Cold-Heuksal 100:
80 LvL da en çok tercih edilen Hybrid yapılandırması diyebilirim.Ama 90 nın gelmesiyle bu yapılandırma berbat olmuşdu.Şimdi 100 LvL'da yeniden eski dönemlerindeki gibi en iyi Hybrid yapılandırması diyebilirim.Kıyafet olarak bütün Hybrid türlerini 2 set garment ve pro olmasını öneriorm.Kasarken garment yeter.


Skiller:

Light:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Cold:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Heuksal:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


b.)Fire-Cold-Heuksal 100:
Tercih etmediğim bir Hybrid türü ama kullanılabilir bir yapılandırmadır.Light olmadığından biraz yavaş kalır.Kıyafet seçimi olarak dediğim gibi 2 set protector ve garmentdir.


Skiller:

Fire:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Cold:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Heuksal:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


c.)Fire100-Heuksal100-Light52-Cold48:
Full Intdeki gibi Bicheon yerine Heuksal oluyor sadece. Bu yapılandırma 90 LvL'da(Fire90-Heuksal90-COld68-Light52) en çok tercih edilen yapılandırmaydı.Ancak 100 LvL'a birlikte mastery artmaması sonucu bu yapılandırmaya sahip olanlar ya bu tarz seçtiler yada Lightı kapayıp Coldu maxladılar.Kıyafet seçimibe geldimiğizde yine 2 set diyorum, protector ve garment.


Skiller:

Fire:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Heuksal:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Light:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Cold:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


3.)Full Str:
En yüksek hp'ye sahip olan ch charlardır.Kolay kolay yatmamasına karşın rakiblerinide kolay kolay öldüremezler.Crt vuruşlarıyla damageleri 2 ye katlanır.İşde Full Str Char yapılandırmalar;

Glavier:
Herkese göre artık glavierların eskisi gibi bir etkisi kalmadı demesi rağmen bence hala pvpde en etkili charlardan diyebilirim.100 LvL'da gelen dull veren ve Flying Dragon vuruşu 100 LvL'da da Glavierın etkili olmasını sağlıcak güçde.

a.)Heuksal-Fire-Light 100:
En çok tercih edilen glavier yapılandırmasdır.Diğer Glavier yapılandırmalarına göre daha hızlı kasar.Kıyafet seçimi olarak garmenti öneririm,protector da tercih edebilirsiniz ancak Full Int Charlara karşı zorlanabilirsiniz.


Skiller:

Heuksal:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Fire:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Light:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]b.)Heuksal-Fire-Cold 100:
Bana göre Light'a göre daha etkisiz bir yapılandırmadır.Yavaş kasar ayrıca Lightdaki bufflara sahip olamamasından büyük bir güç kaybı olur.Ancak Cold max olduğundan Str Charlara karşı çok dayanıklıdır.Kıyafet seçimi Cold 90 olduğundan kesinlikle garment olmalıdır.


Skiller:

Heuksal:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Fire:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Cold:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]c.)Heuksal100-Fire100-Light80-Cold20:[
Bu yapılandırmayla hem snowu kullanabilir,hemde hızlı koşmay buffını kullanıp hızlı koşabilirsiniz.Kıyafet seçimi olarak yine garmenti öneriyorum.İstiyenler bide protector set yapabilir.


Skiller:

Heuksal:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Fire:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Cold:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Light:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


Blader:
Blader diğer adıyla Tank Char tam bir pvp charıdır.Ortalığı dağıtır.Kolay kolay yatmaz 1den çok rakibiyle aynı anda kapışabilir.Ama böyle bir charı kasması kolay değildir.Diğerlerine göre daha yavaş kasar ama 100 FF olduğundan oratalığı dağıtabilcek bir chardır.

a.)Bicheon-Fire-Light 100:
En çok tercih edilen blade yapılandırmasıdır.Diğer blade yapılandırmalarına göre daha hızlı kasar.Kıyafet seçimi olarak garment veya protector olmalıdır.


Skiller:

Bicheon:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Fire:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Light:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


b.)Bicheon-Fire-Cold 100:
Tam anlamıyla Tank Chardır.Ayrıca en yavaş kasılan chardır.Ama pvp de 5 kişinin arasına girebilir.Yatıramasada yatmaz 1vs1 çoğu kişiyi yatırır.Tam bir pvp charıdır.Kıyafet seçimi garment olmalıdır.


Skiller:

Bicheon:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Fire:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Cold:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


c.)Bicheon100-Fire100-Light80-Cold20:
Hem hızlı hem dayanıklı blader yapılandırmasıdır. Cold Blader ve Light Blader'ın ortalanmış halidir.Hem dayanıklı hemde hızlıdır.Kıyafet seçimi protector veya garment olmalıdır.


Skiller:

Bicheon:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Fire:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Light:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Cold:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


Bower:
Crt harikası bir chardır.Verdiği crtlerle rakibi perişan eder ve 5li-6lı comboyla rakibini deli eder. Hem unique hem pvp de müthişdir.80 LvL'a birlikte ch buildinin en iyi charı olmuşdur ve 100 LvL'la birlikte yeni gelen skilleriyle bunu iyice kanıtlamışdır.Blader'dan daha az defansa, Glavier'dan daha az hp ye sahip olmasına rağmen uzakdan vuruşlarıyla bunu dengeler.

a.)Pacheon-Fire-Light 100:
Tam bir unique charıdır.Pvp'de de başarılıdır.Kasarken uzakdan vuruşarlarıyla moblarını yanına bile getirtmez.Kıyafet seçimi olarak garment tercih etmeliyiz.


Skiller:

Pacheon:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Fire:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Light:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


b.)Pacheon-Fire-Cold 100:
Diğer buildimize göre daha yavaşdır.Zaten uzakdan vurduğumuz için çok fazla hıza gereksinim duymayız.Ancak unique de kayma skillimiz olmadığı için zor anlar yaşayabiliriz.Kıyafet seçimi olarak kesinlikle garment olmalıdır.


Skiller:

Pacheon:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Fire:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Cold:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


c.)Pacheon100-Fire100-Light80-Cold20:
2 Buildimizin birleşmiş halidir.Hem hızlı hemde snow sayesinde ölümsüzdür.Hem pvp de hem unique de etkili olur.Kıyafet seçimi olarak garmenti tercih edebiliriz.


Skiller:

Pacheon:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Fire:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Light:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Cold:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


4.)Dual Weapon:
2 Weapon skilli kullanabilceğimiz serverlarda fazla olmayan bir yapılandırmadır.Doğru kişilerin elinde çok güçlü bi chardır.Özellikle ellerimiz hızlıysa çok etkili olabilcek bir charlardır.İşde Dual Weapon yapılandırmaları;

Full Str:

a.)Bicheon-Heuksal-Fire 100:
Hem blader defansına hemde Glavier hp'sine sahip olduğumuz yapıladırmadır.El çabukluğuyla 2sini birlikte kullanarak pvpde çok güçlü bi char olur.Ancak yavaş kasılır.Kıyafet seçimi olarka garmenti tecih edebiliriz.


Skiller:

Bicheon:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Heuksal:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Fire:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[/size]


b.)Pacheon-Bicheon-Fire 100:
Hem Unique de hem pvpde etkili bir yapılandırmadır.Kasarken bow kullanarak hızlı kasabilir, bicheon skillerini farm açabiliriz. Değeri bilinmeyen bir yapılandırmadır.Kıyafet seçimi olarak garment.


Skiller:

Pacheon:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Bicheon:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Fire:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]c.)Heuksal-Pacheon-Fire 100:
Bicheon-Pacheon kadar etkili olmasa Bower bir charda Glavier hp'si olduğunu düşündürmek bile insanı heycanlandırıyor.Yine hem unique hemde pvp de çok etkili bir chardır.Kıyafet seçimi olarak garment en iyisidir.


Skiller:

Heuksal:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Pacheon:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Fire:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


Full Int:

a.)Heuksal-Bicheon-Cold 100:
Int için Dual Weapon olarak tek yapılabilecek bir buildir.Diğer Dual Weaponlara göre etkisizdir.Ancak pvp de karşımızdaki rakipleri 1 hayli zorlarız.Nuke yerine daha çok weapan skilleri kullanmak daha mantıklıdır.Pvpde fan spear ve shield tecnique skillerini kullanarak bütün yapılandırmadaki charlara kafa tutabiliriz.Kıyafet seçimi olarak garmenti öneririm.


Skiller:

Heuksal:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Bicheon:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Cold:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


5.)Force Char:
Pvpde-1vs1 de yıkılması çok zor olan charlardır.Pvpde rakip tanıyabilceğini sanmıorm.Vital Serisyle karşısındaki rakibin bütün savunmasını ve atağını devre dışı bırakır geriye sadece attack yapıp bizden güçsüz durumda bırakdığımız rakibimizi öldürmemiz kalır.İşte Force Char türleri;

Full Str:

a.)Pacheon-Fire-Force 100:
En çok Force da tercih edilen yapılandırmadır.Bow char zaten çok crt veren bir chardır, Force la birlikte bu crtlerini daha çok artırır unique zaten iyi olan bow char pvp dede süper olur.Pacheon-Force tam bir bütündür diyebiliriz.110 LvL'a kadar da böle kalcakdır.Kıyafet seçimi olara garmenti öneririm.İsteyen protector da giyebilir.


Skiller:

Pacheon:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Fire:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Force:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


b.)Bicheon-Fire-Force 100:
Blader gibi bir pvp charını Force açarak daha da pvp de iyi bir char yapabiliriz.Bölece hem ek attack hemde ek defans sağlayabiliriz.(Vital Serisiyle; rakinin attackını azaltarak ve defansını azaltarak).Ayrıca combozmudaki impotent gibi Kıyafet olarak garment veya protectoru öneririm.


Skiller:

Bicheon:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Fire:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Force:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]c.)Heuksal-Fire-Force 100:[/size]
Diğerleri gibi pvp de etkili olabilceğimiz bir yapılandırmadır.Heuksal Skillerinden sağladığımız dull,stun ve knock back gibi skilleri Force'daki debuff skilleriyle birleştirerek pvp de yenilmez bir char yaratabiliriz.Kıyafet Seçimi olarak garment ve protecoru öneririm.


Skiller:

Heuksal:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Fire:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Force:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


Full Int:

a.)Light-Cold-Force 100:
Force Nuker tam bir damage charıdır,mag defans düşürerek rakiplerimize 2 atabiliriz.Snowumuz açık olduğu sürece yatmayız zaten force nukerlerin pvp si fazla uzun sürmez bir kaç nuke de işi biter.Kıyafet seçimi olarak protectorı öneririm.


Skiller:

Light:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Cold:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Force:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


b.)Fire-Cold-Force 100:
Force Nuker tam bir damage charıdır,mag defans düşürerek rakiplerimize 2 atabiliriz.Light açık olmadığından biraz yavaş kalır ancak uzakdan vurduğumuz için fazla bişey fark etmez.Pvpde ise zaten genelde sabit kaldığımızdan fazla ihtiyaz duymayız.Çok gerekli olursa NPC'den %50 veya %100 moving speed alabiliriz.Kıyafet Seçimi ise protector olmalıdır.


Skiller:

Fire:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Cold:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Force:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]c.)Bicheon-Cold- Force 100:
Fazla tercih edilmez.Çünkü Force Nukerde adı üstünde nuke atarak rakibimizi indirmekdir.Böyle bir yapılandırmada nukeden çok weapon silahları kullanırız.Ama yine iyi olabilcek bir yapılandırmadır.Kıyafet seçimi olarak garmenti öneririm.


Skiller:

Bicheon:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Cold:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Force:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]Not!!!:Morla gösterilenler açılması gerekenler,yeşille gösterilenler isteğe bağlı olanlar ve işaretlenmiyenler açılması gerekmeyen skillerdir.


C.)Build'lerin Hp ve Mp Miktarları:

a.)Full Str Char'ın Hp ve Mp'si:

Str:416 Int:119

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

b.)Full Int Char'ın Hp ve Mp'si:

Int:416 Str:119

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

c.)9.1 Hybrid Int Char'ın Hp ve Mp'si:00]Int:386 Str:149

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

ç.)8.1 Hybrid Int Char'ın Hp ve Mp'si:

Int:371 Str:164

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

d.)4.1 Hybrid Int Char'ın Hp ve Mp'si:

Int:
356 Str:179

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


Not!!!:Bu değerler alchemysiz ve Heuksal'ın hp pasifsiz halidir.

Ç.)Skiller İçin Gerekli Olan Sp Miktarları:

a.)Bicheon(Tablo1 ve Tablo2):

Tablo 1:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Min. Sp: 339.265 Max. Sp: 366.906

Tablo 2:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Min. Sp: 407.555 Max. Sp: 505.670

b.)Heuksal(Tablo1 ve Tablo2):

Tablo 1:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Min. Sp: 267.939 Max. Sp: 291.660

Tablo 2:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Min. Sp: 308.996 Max. Sp: 332.717

c.)Pacheon:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Min. Sp: 313.161 Max. Sp: 396.216

ç.)Cold(Tablo1 ve Tablo2):

Tablo 1:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Min. Sp: 236.139 Max. Sp: 348.859

Tablo 2:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Min. Sp: 258.852 Max. Sp: 233126

d.)Lighting(Tablo1 ve Tablo2):

Tablo 1:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Min. Sp: Yok Max. Sp: 331.280

Tablo 2:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Min. Sp: Yok Max. Sp: 210.631

e.)Fire(Tablo1,Tablo2 ve Tablo3):

Tablo 1:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Min. Sp: 328.302 Max. Sp: 347.829

Tablo 2:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Min. Sp: 347.829 Max. Sp: 375.174

Tablo 3:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Min. Sp: Yok Max. Sp: 226.788

f.)Force:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://silkroadower.yetkinforum.com
 
100 LvL'ın Tüm Buildleri.........
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Silkroad Online Global Web Sitesi :: Silkroad Genel Bölümü :: Karakter Yapılandırması :: Çin ( Chinese )-
Buraya geçin: