Silkroad Online Global Web Sitesi

Silkroad Online Hakkında Herşey
 
AnasayfaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Bard Hakkında Bilgiler, Skilleri ve Açıklamaları

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
EviLFrozen
Administrateur
Administrateur
avatar

Cinsiyet : Erkek
Mesaj Sayısı : 42
Tecrübe Puanı : 141
Doğum tarihi : 26/10/92
Kayıt tarihi : 13/02/10
Yaş : 26
Nerden : Silkroad

MesajKonu: Bard Hakkında Bilgiler, Skilleri ve Açıklamaları   Ptsi Şub. 15, 2010 1:11 pm

NELER GİYEBİLİR, KULLANABİLİRSİNİZ?

- Ne Giyeceğim ve Hangi Silahı Kullanabilirim?


Robe giymeniz en iyisidir. Silah olarak tabii ki de harp kullanacaksınız.

10 Degree Robe (Divine Robe)

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


10 Degree Harp (Devil's Lure)

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

* Bard'ın Birkaç Özelliği *

- Weapon olarak Bard taktığınızda buildiniz ne olursa olsun MP'niz %50 artar.
- Bard son derece seri ve güçlüdür ama Physical Defance oranı oldukça zayıftır.
- Guard Tambour, Mana Tambour ve Hit March ile tüm dance skilleri açık durumdayden MP'nizden sürekli olarak az bir miktar azalır.
- Atakları Wizard, Warlock ve Cleric'ten daha hızlıdır.
- Holding/Patter Clamor sayesinde Bind status yapabilirler.
- Mana Cycle, Mana Orbit ve passive buff olan Music Life sayesinde büyük oranda MP derdinden kurtulur, MP potion tasarrufu sağlar(Cycle ve Orbit'i iyi kullanmalısınız.)
- Booming Chord ve Booming Wave skillerini kullanmak için bir playere veya moba saldırma gereği yoktur. Şehir içleri hariç heryerde, istediğiniz zaman bir kimseye saldırmadan kullanabilirsiniz.
- Guard Tambour ve Mana Tambour skilleri player veya mob size saldırdığında bir süre sonra bitebilir. Ne zaman biteceği belli olmaz. Buna karşı dikkatli olun. Tambour'lar hayat kurtarabilir.
Hit/Clout March için de geçerli olabilir, sonuçta onlar da bir tür Tambour skili ama tam bilmiyorum.
- Bard'daki Temptation veya Curious Temtation skillerini kullandığınız mob'da Confusion statusu oluşur. Siz moba bu statusu yaptıktan sonra saldırırsanız Bind statusundaki gibi bozulmaz. Yani saldırsanız bile mobda kalmaya devam eder, bozulmaz. Ama belli bir süresi vardır. O süre bitince kaybolur.
- Tuning Sound ve Tuning Noise skilleri sayesinde kullandığınız player/mobdan belli bir miktar MP emebilirsiniz ve ona sabit bir hasar verirsiniz.(Hasar verirken defans önemsenmez.)


Joymax'ın Bard Hakkındaki Açıklaması

"Bir müzik enstrümanı bana mutluluk verir ve müzik de bana arkadaşlarımı koruyacak gücü sağlar."
Avrupa şehirlerinde güzel sesleri ve müzik aletleri ile kahramanların hikayelerini şarkılarla anlatarak insanları mutlu eden pek çok müzisyen bulunur.
Bunlara Ozanlar, dünyayı gezen müzisyenler denir. Küçük düşmanları yenebilmelerini, etrafındakileri cesaretlendirerek potansiyellerini fark etmelerini sağlayabilmelerini ve tehlikeden kaçmak için güçlü düşmanları kaos içerisinde bırakabilmelerini sağlayan ve Ozan yetenekleri denilen çeşitli yetenekler geliştirmişlerdir.
Mana, yani büyü gücünü nasıl kullanacakları konusunda kısmen bilgiye sahiptirler ve çeşitli müziksel yeteneklerini kullanabilmek için enstrümanları mana gücü ile çalarlar. Ozanların müzikleri üyelerin yeteneklerini artırmaları ve lanetler ile diğer anormal durumlardan kurtulmalarını sağlarken düşmanları kaos içerisinde bırakarak hedef üzerinde kargaşa oluşmasını sağlar. Ayrıca Ozanlar basit bir şekilde hançerlerini kullanarak düşük seviye düşmanların üstesinden gelebilirler.
Gruplarına Ozan sınıfını almış olan üyeler bir savaşta hakimiyeti ellerine alma durumuna gelirler. Müzikal performansları üyelere herhangi bir düşmana karşı verdikleri savaşı kazandıracak güveni verir.

==================================================

- Skillerimiz

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

==================================================

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 1- Bards Dream Serisi

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Vibration: Magical Attack'ı %4 arttırır. Sadece harp aldığınızda ve Bard attack skillerinizi kullandığınızda etkilidir. Maxlandığında (Lwl. 88'de) %88 Magical Attack artırır.

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Echo: Harpın menzilini 2.5 metre artırır. Maxlandığında (Lwl. 85'te) 15 metre artırır. Ayrıca Tambour'ların ve Hit/Clout March'ın menzilini de arttırır.

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Music Life: Mana tüketimini %10 azaltır. Sadece Bard skillerinde geçerlidir. Maxlandığında (Lwl. 90'da) %31 azaltır.

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Prism: Resistance Ratio'yu %6 artırır. Maxlandığında (Lwl. 90'da) %16 artırır. Ayrıca Tambour'ların ve Hit/Clout March'ın resistance'sini de arttırır. Yani saldırılara karşı daha uzun dayanarak bozulmamalarını sağlar.


[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 2- Battle Chord Serisi

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Horror Chord: Saldırı skili. Bu skili hep kullanacaksınız.

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Booming Chord: İleride açılacak olan Booming Wave'nin ilk versiyonu. Magical Attack 106~109 (+%368), 8 metre içindeki 5 kişiye hasar verir.

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Mana Switch: Saldırı değil bir çeşit buff denilebilir. Kendi üzerinizde kullanamazsınız. Attığınız kişide, saldırılar %50 mp den düşürülür. (Damage %50 MP Absorb) China'daki Snow Shield gibi birşey.

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Weird Chord: Horror Chord'un bir üst versiyonu. Ama farklı olarak 5 metre içindeki 3 kişiye hasar verebilir.

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Booming Wave: Bard'ın en güçlü attack skili diyebiliriz. Maxlandığında Magical Attack 1436-1756(+%368), 8 metre içinde 5 kişiye hasar verir.[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 3- Music Pleasure Serisi

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Moving March: İlk açılan hızlı koşma skili.

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Guard Tambour: En güzel skillerimizden birisi. Maxlandığında %41 oranında Physical damage absorbluyor(emiyor). Tek başınıza kasarken kullanabilirsiniz.

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Mana Tambour: En güzel skillerimizden birisi Guard Tambour'a benziyor. Maxlandığında %41 oranında Magical damage absorbluyor(emiyor). Tek başınıza kasarken kullanabilirsiniz.

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Hit March: Bu da güzel bir skill. Tambourlardan diyebiliriz. Başlangıçta attack ratinginizi 53 artırır.

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Swing March: Moving March'ın bir üst versiyonu. %100 kadar hızlandırır.

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Clout March: Hit March'ın bir üst versiyonu.


[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 4- Melody Serisi

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Holding Clamor: Kullandığınız kişiyi/mobu bind statusuna sokar. Bind statusu altındakiler kıpırdayamaz.

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Cure Melody: Freeze, Frosbite, Burn, Electric Shock gibi statuları siler.

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Temptation: Playerlara işlemez. Mobları Confusion statusuna sokar. Confusiona giren moblar birbirine saldırır.Champion ve giantlara işlemez sadece general mobları kapsar. Event moblarına da işler.

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Rave Melody: Bir miktar HP'nizi MP'ye dönüştürür.

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Patter Clamor: Holding Clamor'un bir üst versiyonudur.

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Cure Music: Cure Melody'nin bir üst versiyonu.

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Curious Temptation: Temptation'un bir üst versiyonu.

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Rave Harmony: Rave Melody'nin bir üst versiyonu.


[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 5- Sound Serisi

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Tuning Noise: Belirli bir miktarda MP emer ve defansı önemsemeden belirli bir miktarda hasar verir. Cleric'teki Over/Glut Healing gibi. Tek farkı MP emmesi.

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Mana Cycle: Belirli bir sürede, belirli bir miktar MP'nizi doldurur. Kullanışlı bir skilldir. Cleric'teki Healing Cycle skilinin Mana versiyonudur.

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Noise: 20 Lwl.'de açılır. Sadece agresif General moblar size saldırmaz. Ama siz onlara saldırırsanız saldırırlar. Her 10 lwl.de bir uplanır ve her upta 10 lwl. yüksek mobları engeller. Örneğin 20'de açılır 30'da uplanır. 30 lwl. de upladıktan sonra eğer Noise'i açarsanız size 40 lwl.'e kadar olan general moblar saldırmaz.

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Mana Wind: Belli bir miktar MP'nizi seçtiğiniz bir kişiye ve seçtiğiniz kişinin 10 metre çevresindeki 3 kişiye gönderir.

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Discord Wave: Aggro'yu azaltıcı bir etki yapar.

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Tuning Sound: Tuning Noise'nin bir üst versiyonu. Daha fazla MP emer ve hasar verir.

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Mana Breeze: Mana Wind'in bir üst versiyonu. Farklı olarak seçtiğiniz kişi ve kişinin 30 metre çevresindeki 8 kişiye Mana'nızın belli bir miktarını gönderir.

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Mana Orbit: Mana Cycle'ın bir üst versiyonu. Daha çok MP doldurabilir. Cleric'teki Healing Orbit'in Mana versiyonudur.


[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 6- Beautiful Life Serisi

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Tripping: Dance skillerinin menzilini 5 metre artırır. Upladıkça bu oran artar.

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Screen Dance: Dance skillerinin resistance oranını artırır. Uplandıkça bu oran artar.


[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 7- Dancing Concert Serisi

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Dancing Of Valor: Physical Damage oranını %10 artırır.

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Dancing Of Magic: Magical Damage oranını %14 artırır.

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Dancing Of Healing: Heallenen HP miktarını %18 artırır. HP'niz daha çabuk dolar. HP pot verimi artar.

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Dancing Of Mana: Kullanılan MP oranını %22 azaltır.

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Dancing Of Fight: Valor'un bir üst versiyonu.

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Dancing Of Wizardry: Magic'in bir üst versiyonu.

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Dancing Of Vitality: Healing'in bir üst versiyonu.

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Dancing Of Mentality: Mana'nın bir üst versiyonu.


&&& DANCE SKİLLERİ HAKKINDA AÇIKLAMA &&&

Dance skillerinizi tek başınıza kullanamazsınız. Dance skilleri ancak bir party'de 2 tane bard varsa kullanılabilir. Nasıl bir yol izleneceği aşağıda var. Bir party'de en fazla 4 Dance kullanılabilir.

(a). Bard-1 = Herhangi bir Tambour skili veya Hit March skili
(b). Bard-2 = Herhangi bir Dance skili + Tambour veya Hit March ( Kullanacağı Tambour Bard-1'in aynısı olamaz. Bard-1 Hit March kullandıysa Bard-2 kullanamaz.)

Eğer party'de 2 den fazla bard varsa:

(a). Bard-1 = Guard Tambour
(b). Bard-2 = Dancing of Fight + Mana Tambour
(c). Bard-3 = Dancing of Wizardry + Hit March
(d). Bard-4 = Dancing of Healing
(e). Bard-5 = Dancing of Mana

VEYA

(a). Bard-1 = Herhangi bir Tambour skili veya Hit March
(b). Bard-2 = Dancing of Fight
(c). Bard-3 = Dancing of Wizardry
(d). Bard-4 = Dancing of Healing
(e). Bard-5 = Dancing of ManaHarp Kullanırken Yapabileceğiniz/Yararlanabileceğiniz Skiller ----> [image][Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Elinizde Harp varsa skill ağacındaki bütün passive skillerden yararlanabilir, aktif skilleriniz eğer açıksa kullanabilirsiniz.


Bard Skill Ağacındaki Hangi Skiller Silah Değiştirince Kaybolmaz ?

Elinize herhangi bir degree'deki Harp alıp;

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Moving March

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Swing March

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Mana Cycle

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Noise

* [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Mana Orbit


yukarıdaki skilleri kullanıp silahınızı değiştirirseniz bu skiller kaybolmaz. Kendilerine ait süreleri boyunca dururlar fakat her normal skill gibi süreleri bitince kaybolurlar.

Ayrıca Bard'ın passive skillerini bulunduran
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Bards Dream Serisi
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Beautiful Life Serisi

silahınızı değiştirdiğinizde etkilerini ortadan kaldırır. Kısaca sadece Harp kullanırken bu skiller işe yarar. Örneğin Staff veya CrossBow kullanırken bu skilleri açsanız bile etki etmezler.Bard Skill Ağacındaki Hangi Skiller Silah Değiştirince Kaybolur ?

Moving March, Swing March, Noise, Mana Cycle ve Mana Orbit dışındaki tüm skiller silah değiştirdiğinizde kaybolurlar, işlevlerini yapmazlar.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://silkroadower.yetkinforum.com
 
Bard Hakkında Bilgiler, Skilleri ve Açıklamaları
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Silkroad Online Global Web Sitesi :: Silkroad Genel Bölümü :: Karakter Yapılandırması :: Avrupa ( Europe )-
Buraya geçin: